Sports

V Bulharsku i podruhé na jedničku

Stejně jako v prvním duelu ovládli svěřenci Jana Suchopárka první poločas, přitom se hned třikrát dokázali gólově prosadit, a tím prakticky rozhodli o svém vítězství. Do vedení šli po krásné individuální akci Freita ve 23. minutě. O deset minut později se záložník ostravského Baníku Tomáš Freit prosadil gólově podruhé, na 2:0 dal po dlouhém Haškově autu a Chvějově přiťuknutí. Do přestávky pak korunoval dobrou českou hru třetím gólem ve 37. minutě po kombinaci do plné obrany a Haškově přihrávce Král.
“Až na tři výjimky s jinou sestavou než v úterý jsme vstoupili do zápasu znovu aktivně s cílem nenechat soupeře hrát a to se nám dařilo. Ve výborném prostředí na skvělém trávníku jsme navíc dokázali proměnit tři z pěti, šesti šancí, a přestože i domácí měli asi dvě příležitosti, v přestávce jsme vedli 3:0. Po změně stran už to tak dobré nebylo, Bulhaři v 53. minutě snížili a my jsme se do 70. minuty prakticky k ničemu nedostali, hodně jsme kazili a také jsme se nechali zbytečně rozhodit. Soupeř totiž dost přitvrdil, rozhodčí některé zákroky pouštěl a naši hráči na to nereagovali dobře. Ovšem musíme být i na tohle připraveni, v budoucnu v dospělém fotbale se s tím budou hráči setkávat častěji. A teď jim to dělá problémy, což se ukázalo i v předchozích zápasech nejen u jednotlivců, ale ani jako tým jsme takové fáze hry nezvládali úplně dobře. Na tom musíme zapracovat. V závěru zápasu už to pak bylo lepší, dostali jsme se snad do sedmi, osmi šancí, ale gól jsme už nepřidali,” zhodnotil druhý zápas v Bulharsku trenér Jan Suchopárek.
A zopakoval, že je s první akcí letošního roku naprosto spokojený. “Podmínky, organizace, příjemné prostředí i počasí byly nad očekávání. V tomto období bylo tohle soustředění opravdu přínosem pro všechny, což se projevilo i v chuti a přístupu hráčů k tréninkům a zápasům,” řekl Suchopárek.
Statistika zápasu
Bulharsko “19” – Česká republika “19” 1:3 (0:3)
Góly: 53. Jordanov – 23. a 33. Freit, 37. Král.Sestava ČR: Jedlička – Hašek (85. Rychnovský), Mareček (46. Chaluš), Král, Granečný – Plachý (81. Souček), Antl (71. Havelka), Chvěja, Freit (71. Lingr) – Novotný (46. Turyna), Kašiar (81. Šašinka). Trenér Suchopárek.